1. W latach 1997 - 2024 głównym partnerem Centrum było IBFD w Amsterdamie (Holandia), które w środowisku specjalistów uważane jest za jedną z wiodących instytucji edukacyjnych, dokumentacyjnych, wydawniczych i naukowych zajmujących się problematyką prawa podatkowego.
    • W ramach współpracy Centrum uzyskało dostęp do IBFD Tax Research Platform (elektronicznej bazy wiedzy i dokumentów podatkowych IBFD, uważanej na świecie za jedno z najlepszych źródeł wiedzy o prawie podatkowym);
    • Ponadto studenci i pracownicy naukowi WPiA UŁ odbywali wizyty w IBFD podczas których m.in. gromadzili literaturę do swoich prac magisterskich, doktorskich, habilitacyjnych, a także mieli okazję do wymiany podglądów ze specjalistami z IBFD;
    • W ramach współpracy z IBFD, prof. Johannes de Goede, wybitny specjalista z zakresu międzynarodowego i europejskiego prawa podatkowego, od 2003 r. prowadził wykłady z zakresu międzynarodowego i europejskiego prawa podatkowego dla studentów WPiA UŁ oraz słuchaczy Podyplomowego Studium Prawa Podatkowego, jako profesor Uniwersytetu Łódzkiego;
    • Pracownicy WPiA UŁ brali udział w stażu w ramach zadania V "Podnoszenie kwalifikacji kadry akademickiej WPiA" w ramach projektu „Kształcenie kadr na potrzeby rynku flexicurity i gospodarki opartej na wiedzy – oferta kierunków humanistyczno-społecznych UŁ”, organizowanym przez IBFD, którego celem było przygotowanie do prowadzenia Podyplomowego Studium Prawa Podatkowego w formie e-learningowej.
  2. Obecnie współpraca podejmowana jest przede wszystkim z jednostami naukowo-dydaktycznymi Uniwersytetu w Tillburgu (Holandia), w szczególności zaś w ramach programu Eucotax, koordynowanego przez Uniwersytet w Tilburgu. W przeszłości organizowane były też wspólne seminaria/konferencje dla studentów (International Study Course on Pensions 2010).
  3. Od 2015 r. rozwijana jest współpraca z Shanghai Lixin University of Finance and Accounting (Chiny). W ramach sformalizowanej współpracy organizowane są wspólnie międzynarodowe konfernecje, odbywają się wykłady gościnne, wizty studyjne. Pracownicy naukowi chińskiej uczelni odbywają też staże naukowe w Łodzi.
  4. Centrum okazjonalnie współpracuje też z Instytutem Austriackiego i Międzynarodowego Prawa Podatkowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu (Austria) - Institut für Österreichisches und Internationales Steuerrecht Wirtschaftsuniversität Wien (staże naukowe, udział w konferencjach).
    • W 2015 r. Centrum prowadziło intensywną współpracę z Uniwersytetem Luarasi w Tiranie, Albania (wykłady gościnne, wizytu studyjne, udział w konferencjach) oraz z Kaukaskim Międzynarodowym Uniwersytetem w Tibilisi, Gruzja (wykłady gościnne).
    • Okazjonalnie odbywa się również współpraca z innymi ośrodkami zagranicznymi (Włochy, Hiszpania, Rosja, Szwecja).
    • Działalność międzynarodowa Centrum polega także na organizowaniu na WPiA UŁ wykladów zagranicznych gości:
      • Centrum odwiedzili i wygosili wykłady dla studentów WPiA: prof. dr Hubert Hamaekers (Holandia), prof. Stafford Smiley (USA), prof. Marina Karasjewa (Rosja), prof. Antonio Uricchio (Włochy), prof. Pedro M. Herrera (Hiszpania), prof. Pasquale Pistone, dr Carlo Romano (Włochy), prof. Kees van Raad (Holandia), Arcotia Hatsidimitris (Holandia), prof. Jan de Goede (Holandia), prof. Michael Lang (Austria), prof. Philip Baker (Wielka Brytania), prof. Victor van Kommer (Holandia), prof. Altin Hoti (Albania), prof. Marciano Saebra de Godoi (Brazylia), dr Tan Yusen (chiny).
    • Centrum przyjmuje także zagranicznych stażystów (do tej pory z Bułgarii, Chin, Czech, Rosji, Rumunii, Szwecji, Włoch).