CENTRUM DOKUMENTACJI I STUDIÓW PODATKOWYCH
 

PL - Breadcrumbs

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI CENTRUM

AKTUALNOŚCI

 

Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Crido zorganizowało 14 grudnia 2021 roku XXIV Ogólnopolską Konferencję Naukowa dla Studentów, pt. „Współczesne problemy orzecznictwa sądowego w sprawach podatkowych”. Organizowane corocznie Konferencje są jednocześnie konkursami.

 

 

Z przyjemnością informujemy, że z-ca kierownika Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ, dr. hab. Ziemowit Kukulski, prof. UŁ został nominowany w plebiscycie Dziennika Łódzkiego - Nauczyciel akademicki roku. Głosowanie będzie trwało do piątku, 17 grudnia do godz. 20.30. 

Informacje i głosowanie pod adresem: 

https://dzienniklodzki.pl/p/kandydaci/1010451

 

 

 

Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych 

oraz Katedra Prawa Podatkowego

 

zapraszają studentów prawa, administracji oraz prawa podatkowego i rachunkowości

zainteresowanych prawem podatkowym i dobrze znających język angielski

 

do udziału w prestiżowym międzynarodowym projekcie

Eucotax Wintercourse 2022: 

TAXPAYERS’ RIGHTS IN THE XXI CENTURY

 

https://www.tilburguniversity.edu/students/studying/additional-education/eucotaxwintercourse/program

 

Szczegóły tutaj!

 

 

Z przyjemnością informujemy, że z okazji 25 – lecia zawodu doradcy podatkowego, Profesorowi Włodzimierzowi Nykielowi

w uznaniu najwyższych zasług na rzecz doradztwa podatkowego przyznany został honorowy tytuł:

ZASŁUŻONY DLA KRAJOWEJ IZBY DORADCÓW PODATKOWYCH


Rektor W.Nykiel-1

 

 

Z przyjemnością zawiadamiamy, że pracownik Katedry Prawa Podatkowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i Przewodniczący Rady Programowej Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych prof. Jan de Goede został odznaczony przez JK Mość Króla Niderlandów Wilhelma Aleksandra orderem kawalerskim Zakonu Oranje Nassau.

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że członek zespołu Centrum dr Michał Wilk został uznany za jednego z dwóch najlepszych w Polsce doradców podatkowych w kategorii podatku dochodowego od osób prawnych w 15. edycji Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego "Rzeczpospolitej". 

 

Micha Wilk

 

 

Z przyjemnością informujemy o sukcesie seminarzystów Profesora Ziemowita Kukulskiego w IV edycji konkursu Global Tax Treaties Commentaries (GTTC) zorganizowanego przez IBFD w Amsterdamie nt. Tax Treaty Policy and Developing Countries. Pani Aleksandra Maniecka, Pan Mateusz Wiśniewski, Pan Michał Mieleszkiewicz i Pan Szymon Gawlikowski, zajęli III miejsce a Ich zadanie polegało na przygotowaniu w języku angielskim 40 stronicowego eseju nt. Polskiej praktyki traktatowej z państwami rozwijającymi się.

 

 SOLIDARNOŚĆ EUROPEJSKA WYMAGA UNIJNYCH PODATKÓW          


Tuż przed Wielkanocą ministrowie finansów Unii Europejskiej osiągnęli porozumienie w sprawie pakietu 540 miliardów euro na walkę z kryzysem spowodowanym przez koronawirusa. Pokonanie przez Unię tego kolejnego kryzysu nie było powodem do radości czy zadowolenia.

 

 

Z przyjemnością informujemy, że biblioteka CDiSP będzie czynna w sobotę 07.03.2020 w godzinach 14:00 do 16:00.


 

 

Z przyjemnością informujemy, że poszukujemy chętnych osób do uczestnictwa w Kole Naukowym Prawa Podatkowego.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, bardzo prosimy o przysłanie wiadomości o zamiarze uczestnictwa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.