AKTUALNOŚCI

Z przyjemnością informujemy o sukcesie seminarzystów Profesora Ziemowita Kukulskiego w IV edycji konkursu Global Tax Treaties Commentaries (GTTC) zorganizowanego przez IBFD w Amsterdamie nt. Tax Treaty Policy and Developing Countries. Pani Aleksandra Maniecka, Pan Mateusz Wiśniewski, Pan Michał Mieleszkiewicz i Pan Szymon Gawlikowski, zajęli III miejsce a Ich zadanie polegało na przygotowaniu w języku angielskim 40 stronicowego eseju nt. Polskiej praktyki traktatowej z państwami rozwijającymi się.

SOLIDARNOŚĆ EUROPEJSKA WYMAGA UNIJNYCH PODATKÓW

Tuż przed Wielkanocą ministrowie finansów Unii Europejskiej osiągnęli porozumienie w sprawie pakietu 540 miliardów euro na walkę z kryzysem spowodowanym przez koronawirusa. Pokonanie przez Unię tego kolejnego kryzysu nie było powodem do radości czy zadowolenia.

Szanowni Państwo,

CDiSP zawiesza swoją działalność do 23 sierpnia 2020, wszelkie pytania i korenspondencje proszę kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Szanowni Państwo,

z powodu zagrożenia epidemiologicznego związanego z ryzykiem zachorowania na COVID-19,

jesteśmy zmuszeni przełożyć 145 Konferencję podatkową „Ordynacja podatkowa" zaplanowaną na 16 marca 2020.

O nowym terminie konferencji wkrótce Państwa poinformujemy.

Z wyrazami szacunku,

Zespół Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ

Z przyjemnością informujemy, że biblioteka CDiSP będzie czynna w sobotę 07.03.2020 w godzinach 14:00 do 16:00.

Z przyjemnością informujemy, że poszukujemy chętnych osób do uczestnictwa w Kole Naukowym Prawa Podatkowego.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, bardzo prosimy o przysłanie wiadomości o zamiarze uczestnictwa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Z przyjemnością informujemy, że 11 stycznia 2020 r. Czytelnia CDiSP WPiA UŁ będzie czynna od 14:00 do 16:00.

Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ z przyjemnością informuje o zakończeniu XXII Konferencji Studenckiej 25 listopada 2019 r.

Nagrodę I stopnia otrzymał Pan Artur Janicki,

Nagrodę II stopnia otrzymał Pan Łukasz Porada,

Nagrodę III stopnia otrzymali Pan Michał Wielec oraz Pan Oskar Matuszczak.

thumbnail IMG-1034

Z przyjemnością informujemy, że 11 października 2019 r. dr Małgorzata Sęk otrzymała Nagrodę Rektora Uniwersytetu Łódzkiego II stopnia za osiągnięcia związane z pracami badawczymi (opublikowaną w 2018 r. książkę pt. „Odwrotne obciążenie jako mechanizm opodatkowania VAT usług wewnątrzunijnych”).

Wizyta delegacji Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego w Shanghai Lixin University of Accounting and Finance, Szanghaj, 14-18 listopada 2019 r.