W dniach 6-8 marca 2018 r. czytelnia CDiSP będzie nieczynna.

Z przyjemnością informujemy, iż w dniach 12-14.01.2017 r. podczas V Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych, nowym przewodniczącym Krajowej Rady Doradców Podatkowych został Adam Mariański z Łodzi – profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego, doradca podatkowy z dwudziestoletnim stażem, partner zarządzający w Mariański Group, a przede wszystkim członek zespołu CDiSP.

Miło nam poinformować, iż pracownik Katedry Prawa Podatkowego WPIA UŁ oraz współpracownik CDISP, dr hab. Dariusz Strzelec otrzymał Indywidualną nagrodę stopnia pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za książkę pt. „Dowody i postępowanie podatkowe w prawie podatkowym".

W dniach 21-22.12.2017 biblioteka CDiSP będzie nieczynna.

2017

W październiku 2017 r. prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel i prof. dr hab. Ziemowit Kukulski gościli na Shanghai Lixin University of Accounting and Finance (Chiny).

Uprzejmie informujemy, że Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego 12 grudnia 2017 roku wraz z firmą Crido Taxand organizuje XX Ogólnopolską Konferencję Naukową dla studentów pt. „Współczesne problemy orzecznictwa sądowego w sprawach podatkowych". Podczas konferencji prezentowane będą opracowania studentów, które powinny przybrać formę glosy do wyroku NSA, WSA, TK albo TSUE zapadłego w latach 2016-2017.

W sierpniu 2017 r. czytelnia CDiSP jest nieczynna.

W dniach 1-3 czerwca 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego (EATLP 2017 Congress: Corporate Tax Residence and Mobility), zorganizowany przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych i Fundację Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych.

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Fundacji Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi ukazała się właśnie unikatowa na polskim rynku wydawniczym książka „Podatki w praktyce notarialnej" pod red. dr. Michała Wilka.

Miło nam poinformować, że książka pracownika Katedry Materialnego Prawa Podatkowego WPIA UŁ oraz współpracownika CDISP, dra Dariusz Strzelca pt. „Dowody i postępowanie podatkowe w prawie podatkowym" w VIII edycji Konkursu Wolters Kluwer SA i „Przeglądu Sądowego" na książkę prawniczą najbardziej przydatną dla praktyki wymiaru sprawiedliwości w 2015 roku otrzymała wyróżnienie.