AKTUALNOŚCI

Mamy Przyjemność poinformować, że dr Michał Wilk został nominowany w konkursie Rising Stars - Prawnicy - liderzy jutra 2018 organizowanym przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną.

Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych

oraz Katedra Prawa Podatkowego

zapraszają studentów prawa, administracji i prawa podatkowego i rachunkowości

zainteresowanych prawem podatkowym i dobrze znających język angielski

do udziału w prestiżowym międzynarodowym projekcie

Eucotax Wintercourse 2019:

Sustainable Taxation and “Developing Countries”

W ramach projektu studenci z 13 państw przygotowują referaty lub prace dyplomowe na jeden z 6 tematów szczegółowych, mieszczących się w temacie przewodnim danej edycji, odpowiadając na zawarte w kwestionariuszu pytania dotyczące uregulowań i praktyki w państwie macierzystym studenta.

Prace stanowią podstawę raportu prawnoporównawczego opracowywanego przez międzynarodowe grupy studenckie podczas tygodniowego seminarium,

które odbędzie się w Amsterdamie w dniach 4 – 11 kwietnia 2019 r.

Tematy szczegółowe:

1. 1)Permanent establishments and ‘developing countries’
  2. 2)Domestic and tax treaty anti-abuse provisions and ‘developing countries’

Miło nam poinformować, iż współpracownik CDISP Dariusz Strzelec – profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego, doradca podatkowy, adwokat został powołany w skład Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego VII Kadencji.

Uprzejmie informujemy, że Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego 11 grudnia 2018 roku roku wraz z firmą Crido Taxand organizuje XXI Ogólnopolską Konferencję Naukową dla studentów pt. „Współczesne problemy orzecznictwa sądowego w sprawach podatkowych". Podczas konferencji prezentowane będą opracowania studentów, które powinny przybrać formę glosy do wyroku NSA, WSA, TK albo TSUE zapadłego w latach 2017-2018.

Miło nam poinformować, iż pracownik Katedry Prawa Podatkowego WPIA UŁ oraz współpracownik CDISP dr Aneta Nowak-Piechota otrzymała Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za wyróżnioną rozprawę doktorską pt. "Podatek od wyjścia".

W sierpniu 2018 r. czytelnia CDiSP jest nieczynna.

W dniach 6-8 marca 2018 r. czytelnia CDiSP będzie nieczynna.

Z przyjemnością informujemy, iż w dniach 12-14.01.2017 r. podczas V Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych, nowym przewodniczącym Krajowej Rady Doradców Podatkowych został Adam Mariański z Łodzi – profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego, doradca podatkowy z dwudziestoletnim stażem, partner zarządzający w Mariański Group, a przede wszystkim członek zespołu CDiSP.

Miło nam poinformować, iż pracownik Katedry Prawa Podatkowego WPIA UŁ oraz współpracownik CDISP, dr hab. Dariusz Strzelec otrzymał Indywidualną nagrodę stopnia pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za książkę pt. „Dowody i postępowanie podatkowe w prawie podatkowym".

W dniach 21-22.12.2017 biblioteka CDiSP będzie nieczynna.